Wizytownik – obowiązkowy element w każdym biurze!

Promocja firmy nie może odbyć się bez wizytówki, które są jednym z elementów biznesowej codzienności. Wizytowniki pomagają zachować porządek oraz organizować informacje kontaktowe.

Wizytownik – podstawa życia biznesowego

W czasach mediów społecznościowych i wielu codziennych maili, wizytówka staje się ważnym elementem w dostarczaniu danych kontaktowych. Pełni też rolę kreowania wizerunku firmy oraz wyróżnia firmę spośród konkurencji. Takie wizytowniki powinny towarzyszyć:


– dyrektorom,
– kierownikom,
– prezesom,
– działowi projektowemu,
– oraz działowi handlowemu.

wizytownik

Po pewnym czasie zbiór wizytówek w firmie jest niezwykle szeroki. Wtedy, należy w odpowiedni sposób zorganizować i skatalogować w kartotekę – wszystko, aby zagwarantować porządek pracy. Z pomocą przychodzą wizytowniki.

Wizytowniki – jakie rodzaje?

Można wyróżnić trzy główne wizytowniki:
– alfabetyczne,
– książkowe,
– oraz obrotowe.

Wizytownik obrotowy charakteryzuje się możliwością przeglądania wizytówek poprzez przymocowanie ich do walca. Można wybrać odpowiednią wizytówkę poprzez przekładane kieszonek do tyłu lub przodu.

Wizytowniki alafabetyczne natomiast są podłużne i zamykane. Wizytówki są ułożone alfabetycznie, rozpoczynając od litery A na przodzie. To dobre rozwiązanie, jeśli osoba chce mieć szybki dostęp do wizytówek.

Wizytowniki książkowe wyglądają jak album lub segregator. Pomiędzy sztywnymi okładami można zobaczyć koszulki, które są przezroczyste. Mieszczą nawet kilkanaście wizytówek!

Bez wątpienia, wizytowniki są obowiązkowym narzędziem w każdym biurze.