Papier samoprzylepny a tworzenie naklejek i etykiet

Papier samoprzylepny to produkt powszechnie dostępny na rynku. Najczęściej korzystają z niego te osoby, które pracują w branży handlowej. Można go kupić w arkuszach oraz zwojach.

Kto wynalazł samoprzylepny papier?

Za wynalazcę papieru samoprzylepnego uważany jest niejaki Spencer Silver. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia podczas swoich prac nad stworzeniem idealnego kleju do łączenia metali, otrzymał klej o istotnych parametrach. Co prawda nie nadawał się on do skutecznego sklejenia poszczególnych metali, ale jego cechą charakterystyczną było to, że można go było wielokrotne przyklejać oraz odklejać.

papier samoprzylepny kolorowy

Po kilku latach Dr Silver chcąc pomóc swojemu przyjacielowi z uporaniem się z wypadającymi kartkami ze śpiewnika przygotował dla niego samoprzylepne zakładki. W 1980 roku samoprzylepne karteczki wprowadzono na amerykański rynek, a dziś cieszą się one ogromną popularnością niemalże na całym świecie.

Kolorowy papier w bogatej ofercie

Obecnie papier samoprzylepny kolorowy jest powszechnie dostępny w wielu sklepach z artykułami biurowymi. Można go kupić w wielu różnych rozmiarach, w wersji powlekanej oraz niepowlekanej, a także w bardzo szerokiej palecie barw. Z jego pomocą można przygotować bardzo ciekawe gadżety reklamowe w postaci nalepek oraz ozdobnych etykiet.

Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru papier samoprzylepny kolorowy błyszczący oraz matowy. Oferowane papiery występują w przeróżnych, bardzo ciekawych kolorach, zatem można je z powodzeniem wykorzystać jako oryginalne tło pod ogłoszenie. Z poszczególnych arkuszy można wycinać fantazyjne kształty oraz tworzyć własne, jedyne w swoim rodzaju naklejki.