Na co zwracać uwagę wybierając koszulki na dokumenty?

Koszulki na dokumenty są niezwykle praktyczne. Przydają się w każdym domu i biurze. Warto jednak pamiętać, że koszulki różnią się od siebie. Trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę, by wybrać te najlepsze. O co chodzi z tymi koszulkami? Co jest w nich najważniejsze?

Format koszulek foliowych

koszulki na dokumenty

Najważniejszy jest rozmiar. Koszulki na dokumenty są dostępne w dwóch rozmiarach a4 oraz a5, czyli takim jak zeszyt szkolny. Z tych dwóch bardziej popularny jest rozmiar a4. To wielkość niezłożonego papieru do ksero lub drukarki. Większość dokumentów jest właśnie tej wielkości. Takie koszulki są, więc najbardziej popularne i potrzebne. Można je znaleźć w każdym domu i biurze. W związku z tym są też łatwo dostępne w sklepach. Można je kupić nie tylko w papierniczych, ale nawet w punktach ksero i supermarketach. Dostępne są też w sklepach online, gdzie zazwyczaj mają bardziej atrakcyjne ceny.

Grubość folii, czyli usztywnienie

Można też zauważyć różnicę w grubości folii, z której wykonano koszulki na dokumenty. Te najtańsze są cieniutkie. Ochronią papier przed wilgocią i zanieczyszczeniami, ale go nie usztywnią. Im grubsze, tym kartka ma większą szansę na uniknięcie pogniecenia. Są też specjalne koszulki, które są otwierane z boku. Są one wykonane z bardzo grubej folii, która może być dobrą alternatywą dla teczek na dokumenty. Takie opakowanie zabezpiecza je przed jakimikolwiek uszkodzeniami, więc powinno się go używać do przechowywania najważniejszych papierów.