Jak wybrać mysz do komputera?

Mysz do komputera to zdecydowanie najbardziej podstawowy element wyposażenia każdego PC. Dzięki niej możliwe jest nie tylko sterowanie komputerem, lecz również wykonywanie nią właściwie wszystkich czynności na tej maszynie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przykłada ogromną uwagę do jej wyboru. Czym zatem powinny charakteryzować się dobre myszki do komputera?

Sensor myszki

Podstawową sprawą jest to, jaki ma być w danej myszce do komputera użyty sensor. Mowa jest tu o technologii, która rozpoznaje pozycje myszki na blacie stołu. Często używanym rozwiązaniem są myszki optyczne, które przy pomocy miniaturowej kamery oraz czerwonego podświetlenia, śledzą pozycje myszki i jakiekolwiek zmiany odzwierciedlają ruchem kursora na ekranie.

Drugim rozwiązaniem jest mysz laserowa, która emituje wiązkę lasera na podłoże. Gdy myszka się ruszy, laser wykryje zmianę w położeniu i przekaże sygnał do komputera, jest to rozwiązanie znacznie precyzyjniejsze, lecz wymaga nieprzezroczystej powierzchni do pracy.

Przewodowa lub bezprzewodowa

myszki do komputera

Kolejnym wartym uwagi parametrem jest to, czy ma to być myszka łącząca się z komputerem poprzez przewód, czy też może fale radiowe. Oczywiście myszka bezprzewodowa jest wygodniejsza, ponieważ nie ma żadnego łączącego ją przewodu z komputerem, lecz z drugiej strony trzeba mieć na uwadze to, że jest to myszka cięższa, a także taka, której prędzej czy później wyczerpie się akumulator, zmuszając użytkownika do przerwania pracy na czas jej naładowania.

W przypadku myszki przewodowej największą wadą jest oczywiście sam przewód, ponieważ stabilność działania, a także brak akumulatora do ładowania, jest tu ogromną zaletą.