Zalety tablic magnetycznych

Każdy pamięta tablice szkolne, na których pisało się kredą. Czasami niemiłosiernie piszczały, często nic na nich nie było widać, a niektórych pył kredowy dosłownie zatykał. Na szczęście tablice kredowe coraz częściej zastępowane są tablicami interaktywnymi, korkowymi lub magnetycznymi.

Zalety tablic magnetycznych

Tablice magnetyczne wykonane są z metalu powleczonego lakierem lub odpowiedniego szkła. Można na nich przyczepiać odpowiednie materiały przygotowane na papierze. Służą do tego specjalne magnesy w różnych kolorach i o różnych kształtach. Magnesy umożliwiają także umieszczanie gotowych plansz.

Tablice magnetyczne służą nie tylko do przyczepiania gotowych projektów, ale także do sporządzania ich w czasie rzeczywistym. Specjalne pisaki umożliwiają przedstawianie różnych projektów i ich wersji alternatywnych. Po zakończeniu prezentacji wystarczy wyczyścić tablicę za pomocą gąbki sucho ścieralnej.

Zastosowanie tablic magnetycznych

Tablice magnetyczne mają coraz większe zastosowanie. Powszechnie wykorzystywane są w placówkach edukacyjnych różnego stopnia. Można ćwiczyć za ich pomocą różne umiejętności uczniów, prezentować najważniejsze informacje oraz stymulować ćwiczenia rozwijające kompetencje.

Magnesy do tablic (wybierz idealny kolor) umożliwiają szybką zmianę kartek z wyliczeniami, wzorami lub strukturyzacją treści. Dzięki temu niezbędne elementy można przygotować wcześniej i więcej czasu poświęcić na szersze omówienie poszczególnych zagadnień.